Ідеальний ранок — це коли ти прокидаєшся, п’єш улюблену каву і… залишаєшся вдома. А що, коли кожен ранок буде таким: без важких пробуджень, біганини по квартирі, шалених зборів і переляку від кожного погляду на годинник? Ще кілька років тому це було за межею фантастики, але пандемія, з усіма її безперечними мінусами, подарувала нам і один плюс — можливість виконувати офісну роботу вдома.

ІПроте, як би комфортно ми не почувалися у власній оселі, слід пам’ятати, що все-таки це не відпустка, і робоче навантаження ніхто не скасовував. Тому самодисципліна — наш головний друг і помічник під час дистанційної роботи.

  • По-перше, варто розробити чіткий режим дня.
  • По-друге, маємо неухильно його дотримуватися.
  • По-третє (і це найприємніше), розпорядок може бути не таким насиченим і динамічним як звичний робочий графік, оскільки не потрібно витрачати час на дорогу до офісу й назад.

Отже, структуруємо наш день:

  1. Ранок

  2. Зазвичай це найбільш проблематична частина дня, особливо, якщо від природи ви сова, тому вчасно лягаєте далеко не завжди. Й саме для цього типу людей робота поза офісом — ідеальний варіант: можна поспати на годинку довше. Проте й до обіду залежуватися не варто. Пам’ятаємо, що ми на роботі й можемо отримати термінове завдання.

    Після виконання усіх гігієнічних процедур і сніданку не полінуйтесь і потурбуйтеся про свій зовнішній вигляд. Легкий макіяж (якщо ви жінка), зачіска й охайний одяг однозначно піднімуть самодисципліну та налаштують на роботу.

  3. Власне робота

  4. Щоб нічого не проґавити, розпочніть свій робочий день з перегляду пошти та месенджерів. Цілком ймовірно, що там уже можуть бути повідомлення про нові завдання. Не забудьте зазирнути в органайзер: він теж може про дещо нагадати.

    Доцільно було б виробити пріоритетність завдань. В першу чергу виконуйте найважливіші та найважчі, навіть якщо за них не хочеться братись, і лише потім — усі інші.

    Якщо працюєте в команді, наперед узгодьте нюанси, щоб під час виконання роботи не витрачати зайвий час на телефонні розмови та повідомлення.

    Швидше за все, ваша віддалена робота буде пов’язана з комп’ютером, тому не забувайте про власне здоров’я, робіть невеличкі перерви, гімнастику для очей. Ці паузи можна заповнити виконанням якоїсь дрібної хатньої роботи: зміна виду діяльності піде вам лише на користь. Але не захоплюйтеся занадто: генеральне прибирання квартири чи випікання «Наполеона» — не найкраще заняття в цей момент.

  5. Обідня перерва

  6. Не варто забувати народну мудрість: «Війна — війною, а обід — за розкладом». Адже коли ви працюєте вдома, за кілька кроків від холодильника, весь час виникає спокуса пожувати що-небудь за комп’ютером. Тож не забувайте, що основну частину зайвих калорій ми отримуємо саме під час перекусів. І якщо ви відмовитеся від повноцінного обіду, то обов’язково надолужите його у вигляді бутербродів чи чаю з печивом.

    Часу на обід у вас може піти більше, ніж в офісі, оскільки потрібно буде не просто розгорнути готові бутерброди, розігріти страву у мікрохвильовці чи вийти до найближчого кафе. Вам доведеться приготувати їжу, а потім ще й помити за собою посуд. Якщо ж вдома будуть інші члени родини, особливо діти, клопотів з обідом буде ще більше.

    Зверніть увагу на один важливий нюанс: під час обіду поряд не має бути ніяких ґаджетів. Найкраще — повністю відключитися від роботи, дати можливість своєму мозкові відпочити.

    Якщо залишиться час, проведіть його з користю для свого здоров’я — на свіжому повітрі. Це може бути прогулянка парком чи просто похід до магазину — жодна фізична активність не завадить, адже в «домашньому офісі» ви здебільшого сидите без особливих рухів і маєте мінімум фізичної активності.

    Таке перезавантаження організму відновить внутрішні ресурси та допоможе результативно працювати в другій половині дня.

  7. І знову робота

  8. Згадуємо, що робота сама себе не зробить, і повертаємося до виконання професійних обов’язків.

    На другу половину дня варто залишити менш пріоритетні та швидші за часом виконання завдання, адже в цей час наш мозок працює вже не так ефективно, як вранці.

    Встановіть собі чіткий час закінчення робочого дня, попередьте про це колег, з якими співпрацюєте, та членів родини.

    Намагайтеся не перепрацьовувати, адже таким чином ви позбавляєте себе дозвілля і спілкування з друзями та родиною. Але коли виконаєте весь запланований обсяг роботи раніше, зробіть собі подарунок: витратьте зекономлений час на те, що вам дійсно принесе задоволення.

  9. Вечір

  10. Якщо у вас залишилися якісь хатні справи, не відкладайте їх виконання допізна. Повірте, потім ви не захочете їх робити ще більше, ніж зараз. Але й не перевантажуйте себе занадто, лишіть трохи часу для хобі чи прогулянки на свіжому повітрі, адже дистанційна робота позбавляє можливості бувати на вулиці. Якщо ж ви людина сімейна, найкраще — це, звичайно ж, провести час в родинному колі, погратися з дітьми, поспілкуватися з чоловіком чи дружиною.

    Однак не забувайте: лягти спати потрібно так, щоб ваш сон тривав не менше 7 годин на добу. Вам потрібно відпочити, адже завтра — знову на роботу, нехай навіть і дистанційну.

Звичайно, всі ми різні, а поради — універсальні. Проте, спираючись на них, а також на інші публікації з тайм-менеджменту, ви можете виробити режим дня, що буде зручним і комфортним саме для вас.

Автор: SvitlanaVishneva

Контактная информация

Техподдержка: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.

Задать вопрос в тикет системе

Facebook Телеграм Twitter